Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Pana Naszego Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada (poniedziałek) – wspomnienie Wprowadzenia do kościoła Najświętszej Bogurodzicy
22 listopada (wtorek) – wspomnienie św. Cecylii, dziewic i męczennic
24 listopada (czwartek) – wspomnienie św. Andrzeja Dung Laka prezbitera i towarzyszy męczenników

† Dziś obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To święto Prowincji Warszawskiej Księży Pallotynów, do której należą nasi księża. Gratuluję i pamiętam w modlitwie. Dziś również ostatnia niedziela roku liturgicznego.
† Dziś zbiórka datków na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.
† Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 krótkie przemówienie przedstawiciela fundacji charytatywnej „Misja na Ukrainę”.
† Trwa listopad – miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Przypominamy, że za zmarłych, których imiona przywieźliście wypisane na kartkach, w naszych pallotyńskich kościołach odprawiane są 24 wspólne nabożeństwa.
† W poniedziałek 21 listopada zbiórka datków na utrzymanie klasztorów pustelników diecezji kijowsko-żytomierskiej.
† We wtorek 22 listopada obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, patronki organistów i chórzystów. Gratulujemy naszym chórzystom i organistom, którzy swoim śpiewem i muzyką ozdabiają Świętą Liturgię. Dziękujemy za Waszą pracę i służbę!
† W najbliższą niedzielę, 27 listopada rozpoczyna się Adwent – ​​czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W Adwencie zapraszamy na rorati (świętą liturgię ku czci Matki Bożej). Łodzie odpływają we wtorki, czwartki i soboty o 6:30 rano. W kaplicy na Dibrovnej – w każdą środę o godz.
OSTRZEŻENIE! Dzieci! Na Roratę dzieci powinny przynieść własnoręcznie zrobione lub kupione zabawki choinkowe – bombki, na których trzeba napisać swoje imię, nazwisko i dobry uczynek. Przypominamy, że za pomocą „piłek” wybrane zostanie dziecko, które przy najbliższej Roracie zabierze do domu figurkę Matki Boskiej. Te kule zostaną umieszczone na scenerii.
Jak zawsze po Roracie dzieci otrzymają i zbiorą poszczególne elementy szopki. Również po Roracie zapraszamy dzieci na śniadanie.
† Przypominamy również o postanowieniach i wyrzeczeniach na czas Adwentu, który można już zaplanować.
† Trwają katechezy i próby chóru. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
† Adwentowa kampania modlitewna „Rodzina dla Rodziny”.
W akcji biorą udział rodziny, które chcą się za nich modlić w czasie Adwentu i są gotowe modlić się za innych. W niedzielę zostawiają w koszyku kartki z nazwiskami, a w następną niedzielę (pierwsza niedziela Adwentu) wyjmują z tego koszyka kartkę z nazwiskiem rodziny, za którą raz w ciągu dnia odmówią Ojcze nasz. Adwent (jeśli chcą, mogą wziąć dodatkowe modlitwy).
† W zakrystii można zakupić modlitewniki, świece, dzienniczek Siostry Faustyny, Pismo Święte, Wodograj oraz kalendarze na 2023 rok i Ewangelię na każdy dzień 2023 roku.
Dziękujemy za modlitwę, jedzenie i wszelkie datki na cele naszej parafii i budowę naszego kościoła:
ŻYCZYMY WSZYSTKIM BOŻEJ OCHRONY I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA!