OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYCZAJNĄ

17 października (poniedziałek) – wspomnienie św. Ignacy Antiochii, odc. i męczennik
18 października (wtorek) – święto św. Łukasz, ewangelista
22 października (sobota) – wspomnienie św. Jan Paweł II


† Trwa październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy na wspólny różaniec, który odmawiamy rano podczas półgodzinnego pokazu Świętych Darów przed Liturgią Świętą o godz. 7:00 oraz wieczorem po Liturgii Świętej o godz.
Dzieci i młodzież zapraszamy na różaniec po wieczornej Liturgii Świętej o godz. 18:00. Dzieci odmawiają różaniec codziennie, z wyjątkiem niedziel. Pamiętajmy, że za wstawiennictwem Matki Bożej możemy prosić o wiele łask dla naszej Ojczyzny. Dziękujemy rodzicom, dziadkom, którym zależy na duchowym rozwoju dzieci!
† Wczoraj odbyła się pielgrzymka z naszej parafii do Dowbyskiego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz pielgrzymka pracowników medycznych do Berdyczowa.
† ks. Viktor i uczestnicy kursu Alfa są na dniach koncentracji w Dowbyszu. Prosimy o modlitwę.
† Co roku 18 października odbywa się ogólnoświatowa akcja modlitewna „Milion dzieci odmawia różaniec”. Ojciec Pio powiedział: „Jeśli milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmieni”. Zapraszamy więc dzieci we wtorek 18 października o godz. 18.00 na wspólny różaniec w intencji pokoju i zwycięstwa na Ukrainie. Po różańcu zrobimy wspólne zdjęcie.
† W sobotę 22 października o godz. 9:00 w kaplicy Dibrovnaya odbędzie się inicjacyjna Święta Liturgia, którą odprawi nowo wyświęcony ks. Igora. W kościele – 23 października, godz. 12:00.
† W najbliższą niedzielę 23 października po Liturgii Świętej o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie rodziców dla rodziców, których dzieci miały przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w maju. Ta uroczystość została przełożona na 26 grudnia.
† W sobotę 29 października odbędzie się XXI Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
† Spotkanie Kręgów Różańcowych rodziców modlących się za dzieci odbędzie się 12 listopada. Zebrano już 4 Kręgi Różańcowe. Wstęp do Koła odbędzie się 12 listopada.
† Możesz już przywieźć imiona i nazwiska zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie. Każdego dnia w naszych kościołach na Palatynie odbędą się 24 wspólne nabożeństwa za zmarłych. Darowizny zostaną przeznaczone na budowę świątyni. Harmonogram nabożeństw na cmentarzach znajduje się na tablicy ogłoszeń. Nabożeństwo na Cmentarzu Polskim 2 listopada o godz. 12:00, w Drużbie 6 listopada o godz. 12:00.
† Kupimy BRA. Nasza świątynia potrzebuje 20 szt. Są 2 i 3 świece. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przekazać darowiznę na rzecz BRA.
† Istnieje potrzeba pomocy dla rannego personelu wojskowego przebywającego w szpitalach. Szczegółowe informacje na liście potrzebnych rzeczy i tablicy ogłoszeń.
† Trwa wystawa-konkurs dla dzieci „Korona dla Królowej Różańca”. Nadal możesz przynosić prace. Na wszystkich uczestników czeka nagroda. Prace można oglądać na korytarzu przy sali katechetycznej. Zapraszamy Cie!
† Ustawiono krzyże konsekracji (zaheuszki), dar parafii krakowskiej dla naszego kościoła.
† Trwają katechezy i próby chóru. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
† Osoby, które chcą rozpocząć sakrament namaszczenia, proszone są o zapisanie się w zakrystii.
† W zakrystii można kupić modlitewniki, świece, pamiętnik Siostry Faustyny, Pismo Święte, Vodogray i kalendarze na 2023 rok oraz kopię Słowa na każdy dzień
Dziękujemy za modlitwy, wyżywienie i wszelkie datki na cele naszej parafii i budowę naszego kościoła:
WSZYSTKIM ŻYCZYMY BOŻEJ OCHRONY I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA!